Valgomed

Valgomed
Rate this post

ValgomedA vuani nga kallot e vazhdueshme të këmbëve të shkaktuara nga këpucët e dimrit dhe jeni të prirur ndaj të ashtuquajturit hallux? Ky shqetësim mund të jetë vërtet bezdisës, si fizikisht, ashtu edhe nga ana mendore. Njerëzit ndihen të sikletosur pasi këmbët e tyre nuk duken fare të bukura. Për më tepër, shpesh edhe këpucët më të mira nuk e zgjidhin këtë problem. Por cili është trajtimi?Zakonisht është e nevojshme të mbani të larguar gishtin e madh të këmbës nga gishti i dytë. Korrektorë specialë këpucësh janë krijuar për këtë qëllim. Në treg gjenden një mori korrektorësh nga prodhues të ndryshëm. Ne jemi fokusuar te marka Valgomed, e cila na tërhoqi që me shikim të parë. A është vërtet kaq efektiv, siç thotë prodhuesi, apo është thjesht një mashtrim?

Çfarë është saktësisht Valgomed?

Në pamje të parë, Valgomed-i është një korrektor i zakonshëm mes gishtave, që mund të ngjitet lehtësisht. Ai është një korrektor unik i përbërë prej silikoni të këndshëm hipoalergjetik. Prodhuesi thotë se ky produkt është një ndihmë e madhe për rastet e hallux-it. Është përhapur gradualit si në SHBA, edhe në Europë. Paketimi përmban dy pjesë të korrektorëve, për këmbën e majtë dhe për këmbën e djathtë.

Si funksionon?

 • Parandalon kallot dhe formimin e vrarjeve
 • Siguron komfort maksimal gjatë ecjes
 • Mund të përdoret në çdo lloj këpuce, në çdo stinë

Ekspertët theksojnë se Valgomed-i është efektiv, qoftë kur problemi është në fillesat e tij, qoftë kur ai është në fazë të avancuar.

Po çfarë është realisht hallux-i? Është e thjeshtë ta dallosh -nyja e gishtit të madh të këmbës është në fakt e deformuar. Këmba nuk duket bukur dhe krijon vërtet shqetësime ndërkohë që ecni.  Ky problem ndodh shpesh te gratë, të cilat mbathin këpucë të ngushta dhe taka të larta.  Nga një protuiberancë (gungë)  e vogël, që shfaqet në fillim, një zmadhim i madh dhe i dhimbshëm mund të krijohet. Ju do të keni kështu probleme të fusni këmbët në këpucë dhe të ecurit do të jetë shumë i dhimbshëm.

Si ndihmon Valgomed?

 • Mund të ndreqë pozicionin e gishtit të madh dhe eliminon kallot
 • Lehtëson dhimbjen
 • Është efektiv kundër këmbës së sheshtë
 • Redukton peshën në pjesën e përparme të këmbës
 • Është i rehatshëm, i lehtë për t’u vendosur, i sigurt dhe fin
 • Këmbët tuaja do të jenë të shëndetshme sërish dhe të ecurit nuk do të jetë më një vuajtje
 • Siguron pozicionim korrekt të gishtave të këmbës

Nga ana tjetër, duhet thënë se korrektorë të ngjashëm prodhohen mjaft dhe mund të blihen në fakt në të gjitha dyqanet medicinale dhe në disa farmaci. Por prodhuesi thotë se Valgomed-i është një produkt unik, rezultatet e të cilit janë të pakonkurrueshme.

Çfarë metodash të tjera ju ndihmojnë kundër hallux-it? Në rastin më keq, ju duhet t’i nënshtroheni një ndërhyrjeje kirurgjikale. Gjithashtu, ju mund të provoni masazhe të ndryshme dhe ushtrime këmbësh tendosëse (stretching) , ose kremra topkalë apo pomada. Gjithsesi, korrektorët janë më efektivët dhe më praktikët në terma afatgjatë.

Si përdoret?

Ngjiteni mirë korrektorin mbi gishtin e madh të këmbës dhe shtypeni. Ai mund të vendoset në këmbë të zbathur ose me çorape; është i përshtatshëm  për të gjitha llojet e këpucëve dhe është fin e i rehatshëm. Ju do të mësoheni me të shpejt dhe pak më vonë nuk do ta vini re fare. Valgomed-i është i krijuar për përdorim të përditshëm, ju duhet ta hiqni atë vetëm para se të flini.

Si blihet?

Ju mund ta blini këtë produkt lehtësisht nëpërmjet uebsajtit të prodhuesit (momentalisht nuk gjendet në farmaci apo dyqane medicinale). Thjesht shkruani të dhënat tuaja, adresën e dërgimit dhe klikoni “order”. Ju do të paguani për produktin pas dërgimit.

Vlerësimet e përdoruesve

Ne kemi gjetur një gamë vlerësimesh për këtë produkt. Në ueb ka shumë fjalë të mira, shoqëruar edhe me foto, për sa i përket efekteve të Valgomed-it ndaj hallux-it.  Ne personalisht besojmë se ai funksionon. Prandaj, le ta provojmë pa u merakosur.

Vlerësimet

Valgomed
4.9 Totali
Pro
 • produkt hipoalergjetik i bërë prej materiali elastik
 • përdorim i lehtë dhe fin
 • i rehatshëm dhe efektiv
Kundër
 • mund të blihet vetëm te uebsajti i prodhuesit
Cilësia
Efekti
Aplikimi
Çmimi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.