Tinedol

Tinedol
5 (100%) 1 vote

TinedolCipë e bardhë, kruarje, rrjepje, skuqje, dhe erë e pakëndshme-këto janë problemet e zakonshme të lidhura me mykun. Çdo njëri nga ne mund të vuajë nga këto probleme, pavarësisht sa shumë i zbatojmë rregullat higjienike. Por pyetja është si të shpëtojmë prej tyre. Përgjigjja është e thjeshtë- është një rrugë e gjatë për t’u ndjekur. Ka një mori produktesh që mund të na ndihmojmë të shpëtojmë nga mykoza, ose të paktën mund të na lehtësojnë simptomat. Një ndër ta është Tinedol. Tani do të fokusohemi te ky produkt. A është vërtet kaq efektiv apo është thjesht një mashtrim.

 

Gjej çmimin     Shfaq vlerësimet e përdoruesve të produktit

Çfarë është Tinedol?

Ky produkt lufton mykun në këmbë, që zakonisht prek gishtat e këmbës, por edhe duart dhe pjesët e tjera. Ne mund të infektohemi lehtësisht në banja publike, sauna, pishina, ose kur mbahemi në parmakët e transportit publik. Gjithsesi, myku mund të shtohet për shkak të djersitjes së madhe, kur mbathim këpucë të papërshtatshme, etj. Mjafton të shfaqet një herë dhe është problem i madh dhe një betejë e gjatë dhe e mërzitshme.

Njerëzit provojnë lloje të ndryshme trajtimesh- disa janë më të suksesshme, të tjerat më pak. Për shembull, trajtimet popullore ndihmojnë për një kohë të shkurtër, ose s’bëjnë efekt fare. Çajrat janë të mirë, por më shumë janë metodë si “besimi juaj do t’ju shërojë”. Tinedol do të jetë një jetë një ndihmues i sigurt kundër mykut.

Sipas prodhuesit, Tinedol ndihmon për problemet e mëposhtme:

  • Myk në këmbë dhe thonj
  • Kruarje të mërzitshme dhe erë e keqe
  • Rrjepje lëkure

Si e dallojmë infeksionin mykotik?

Infeksioni mykotik ka disa faza. Së fillim kemi kruarje të bezdisshme dhe rrjepje lëkure. Pastaj shtohen edhe era e keqe dhe djersitja. Plasaritjet mund të  shfaqen te thonjtë, lëkura është e thatë dhe duket shumë e shëmtuar; mund të fillojë të çahet dhe kruarja zëvendësohet nga dhimbja. Në raste ekstreme, thonjtë mund të bien.

Nga se përbëhet Tinedol?

Sigurisht, përbërja është faktori më I rëndësishëm. Kremi është  i këndshëm dhe i pëlqyeshëm.

Klimbazol

Klimbazoli ndihmon në ndalim e zhvillimit të mykut, duke reduktuar ndjeshëm përhapjen e tij dhe kruarjet e sikletshme.

Farnesol

Ka efekte tharëse dhe dizinfektuase në gjëndrat e djersës. Plus, ka edhe aromë të mirë.

Propolisi

Propolisi i bletës është një përzierje e pasur me shumëllojshmëri të substancave bioaktive. Ka efekte të forta antibakteriale dhe dezinfektuese. Ndihmon në shkatërrimin e rritjes së disa baktereve.

Të gjithë këta komponentë kompletojnë njëri-tjetrin në mënyrë perfekte. Kremi zbut dhe ushqen lëkuren e këmbëve, heq kallot dhe shëron plasaritjet. Avantazhi i tij është hapja e lehtë dhe e njëtrajtshme.  Nuk është i yndyrshëm dhe përthithet shpejt.

Një tjetër avantazh që ka ky krem është se ai nuk shkakton asnjë reaksion alergjik, skuqje ose puçrra. Ai nuk përmban asnjë aditiv artificial apo kimikat. Elementët janë krejtësisht natyralë, përveç atyre të përmendur më sipër-  përmban edhe mendër, kamomil, etj. Sigurisht, disa njerëz mund të keni ndonjë reaksion nga këta elementë, nëse janë tepër sensitivë.

Si ta përdorim?

Produkti është shumë i lehtë në përdorim. Thjesht lajeni zonën e prekur me sapun, thajeni dhe aplikoni një shtresë kremi mbi lëkurë. Masazhojeni mirë. Kremi nuk është i yndyrshëm dhe përthithet shumë shpejt. Bëjeni këtë mundësisht para se të flini.

Si ta blejmë?

Produkti mund të blihet ekskluzivisht në uebfaqen e prodhuesit. Nuk gjendet në farmaci apo dyqane barnash. Thjesht plotësoni kontaktet tuaja, dhe punonjësi i shërbimit ndaj klientit do t’ju ndihmojë të realizoni porosinë. Ju mund të paguani cash pas marrjes së porosisë, kështu që nuk rrezikoni asgjë.

Vlerësimet dhe eksperiencat e përdoruesve

Ne kemi gjetur disa reviews (vlerësime) lidhur me produktin, që kryesisht janë pozitive. Në disa blogje, Tinedol çmohet shumë. Ne e vlerësojmë këtë produkt pozitivisht dhe përfundimisht ia vlen ta provosh.

Vlerësimet

Tinedol
4.9 Totali
Pro
  • produkt natyral
  • i lehtë në përdorim
  • nuk është i yndyrshëm
  • aromë të mirë
  • para të sigurta në pagesën e porosisë
Kundër
  • gjendet vetëm në internet
  • çmim i lartë
Cilësia
Efekti
Aplikimi
Çmimi

Shfaq më shumë vlerësime     Shko tek uebsajti zyrtar i shitësit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.