Bioxelan Skin Renewal Excellence

Bioxelan Skin Renewal Excellence
4 (80%) 1 vote

Bioxelan Skin Renewal ExcellencePuthja e parë, dashuria e parë, party i parë, dehja e parë, cigarja e parë, puna e parë… Ka shumë momente “të para” në jetën tonë. Disa prej tyre na pëlqen t’i mbajmë në kujtesën tonë, kurse disa të tjera duhen harruar përgjithmonë. Thinjat e para dhe rrudhat- këto zbulime s’bëjnë pjesë tek ato të mirëpriturat. Sigurisht që s’do të na lumturojnë; madje disa prej nesh edhe mund të frikësohen prej tyre. Ka një moment kur ne e kuptojmë që trupi ynë plaket, pavarësisht sesa të rinj ndihemi. Mos i lejoni rrudhat t’jua prishin bukurinë. Hiqini qafe ato dhe shijoni pamjen tuaj të re, të freskët dhe të mrekullueshme. Provoni Bioxelan!   

Lëkura është si pasqyrë

Që kur lindim, e kemi të përcaktuar llojin e lëkurës. Mund të jetë e thatë, e yndyrshme,  normale, ose mikse. Ky fakt përcakton se si lëkura jonë do të jetë e prekur nga ndikimet e mjedisit. Në rrugëtimin e jetës sonë cilësia e lëkurës ndikohet, përveçse nga ndryshimet hormonale, gjithashtu edhe nga medikamentet që ne mund të marrim. Lëkura është po ashtu e ndikuar nga një sërë faktorësh të jashtëm, p. sh. rrezet UV, acari, temperaturat e larta dhe ajri i ndotur. Produktet e papërshtatshme të lëkurës (peeling, kremrat, locionet e fytyrës) mund të na dëmtojnë, në vend që të na ndihmojnë. Edhe higjiena e tepërt mund të bëjë më shumë dëm se dobi. Jeta e pashëndetshme, mungesa e lëvizjes, mungesa e  gjumit, duhanpirja- të gjitha këto vese do të jenë gjithashtu të dallueshme në lëkurën tuaj. Ajo është një pasqyrë që i reflekton të gjithë këta faktorë. Ju mund të ndikoni në gjendjen e lëkurës suaj në një masë të madhe; megjithatë, këta janë faktorë që nuk mund të mposhten. Prandaj lëkura juaj vjetrohet dhe rrudhat e para shfaqen mbi të. Ndalojini sa nuk është vonë!

Bëni zgjedhjen e duhur – Bioxelan

Harrojini kremrat e shtrenjtë. Shmangini ndërhyrjet e panevojshme kirurgjike. As mos i çoni në mendje mbushjet, injeksionet e botoksit apo terapitë e shtrenjta. Veç të tjerave, këto janë zgjidhje afatshkurtra dhe sidomos të rrezikshme. Përpiquni ta gjeni zgjidhjen në natyrë! Efektet pozitive të luleve dhe bimëve janë të njohura prej shekujsh. Besoni në një produkt natyral. Shpëtoni nga rrudhat me Bioxelan Skin Renewal Excellence!

Mos humbni kohë dhe çlirojeni lëkurën tuaj nga rrudhat

Bioxelan është një krem që vjen ekskluzivisht nga natyra, prandaj ju mund ta përdorni pa problem, pavarësisht çfarë lloj lëkure keni. Për më tepër, kremi është dermatologjikisht i testuar, që do të thotë s’ka efekte anësore. Ky produkt e hidraton dhe e rigjeneron lëkurën. Heq rrudhat, qofshin të lehta apo të theksuara. Lëkura rifiton butësinë e saj, fortësinë natyrale, ngjyrën dhe elasticitetin. Askush nuk ka për ta dalluar moshën tuaj të vërtetë! Po pse kremi Bioxelan është vërtet funksional? Ai përmban një kombinim të substancave natyrale efektive. Dhe cilat prej tyre janë më të rëndësishmet?

Përbërja e Bioxelan

Elastina hidrolizuese

Kjo substancë stimulon proceset rigjeneruese. Ndihmon elasticitetin e lëkurës dhe përmirëson rezistencën e saj ndaj faktorëve fizikë e kimikë mbi të. Nxit prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhim forcimin e lëkurës. Lëkura rinovohet më shpejt, është e hidratuar dhe gjithashtu merr një pigment të shëndetshëm. Së bashku me Qelizat e Natyrës Anti-plakje (qelizat staminale të bimëve), ajo kontribuon në mënyrë të suksesshme në përtëritjen e lëkurës suaj.

Aloe Vera

Aloe Vera është një bimë me gjelbërim të përhershëm që gjendet në zonat më të thata dhe të nxehta të botës. Ajo përmban një mori vitaminash të rëndësishme, mineralesh dhe enzimash, që kanë efekt të menjëhershëm qetësues. Falë ligninës, këto substanca penetrojnë në shtresat e thella të lëkurës, duke shkaktuar një tërheqje delikate të lëkurës. Përveç kësaj, lëkura do të jetë e hidratuar në mënyrë adekuate, e trajtuar dhe e mbrojtur seriozisht nga efektet negative. Edhe xheli vetë ka efekte kurative të shumanshme:qetëson lëkurën pas qëndrimit në diell, përshpejton shërimin nga plagët gërryese dhe prerjet. Mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar edhe dëmtimet nga djegiet. Përveç kësaj, përthithet lehtësisht në lëkurë.

Rozmarina

Ekstrakti i rozmarinës ka efekte të forta medicinale dhe vepron si antioksidant efektiv. Vetë rozmarina zvogëlon poret, shëron plagët dhe pastron lëkurën. Rikthen elasticitetin e lëkurës. Duke e përdorur atë, lëkura e varur dhe njollat në lëkurë, që shfaqen te moshat e vjetra, zhduken.

Çaji jeshil

Efekti i fortë si antioksidant i këtij çaji ndihmon për të luftuar bllokimin e poreve. Polifenolet, të cilat gjenden në këtë çaj, ndihmojnë në neutralizimin e substancave të dëmshme. Mbron lëkurën nga rrezet e diellit dhe nga efektet negative të mjedisit. Gjithashtu, ekstrakti i çajit jeshil i jep lëkurës hidratim, fortësi dhe rigjenerim.

Vaji bërthamës së kajsisë (Apricot Kernel)

Ky vaj është burim i pasur i shumë vitaminave. Ai përmirëson cilësinë e lëkurës, rigjeneron qelizat e lëkurës dhe u jep hidratim. Rrit prodhimin natyral të kolagjenit. Ky vaj është i dobishëm për çdo tip lëkure, pavarësisht nga mosha e përdoruesve. Sapo lëkura nis të plaket, rrudhat e para mund të shfaqen. Falë vajit të bërthamës së kajsisë  ato s’janë më aq të dukshme.

Me vetëbesim, tërheqës dhe të suksesshëm. Kështu do të jeni me kremin Bioxelan!

Akoma s’jeni të bindur? Shikoni rezultatet e përdorimit të kremit Bioxelan Skin Renewal Excellence. Sheshimi i rrudhave është konfirmuar nga 1 157 gra. 81 % e tyre shpëtuan nga rrudhat në pjesën e ballit. 67 % e grave thonë se nuk shqetësohen më për rrudhat rreth syve dhe 75% e tyre nuk kanë pse të mendojnë më për rrudhat rreth buzëve. 893 gra kanë provuar përmirësimin në lëkurën e tyre. Lëkura e tyre është bërë më elastike dhe më e fortë, jo vetëm në fytyrë, por për 46% edhe në pjesën e dekoltesë.  Ka pasur gjithashtu edhe reduktim të fryrjes rreth syve. Në përgjithësi, tiparet e tyre janë theksuar dhe kanë dalë në pah. 1421 gra e kanë ndier për rreth 48 orë lëkurën e hidratuar. Dhe     67 % prej tyre mund të shijojnë një lëkurë të shndritshme dhe të freskët.

Ku ta porosisim?

Bioxelan Skin Renewal Excellence mund të blihet vetëm në internet. Nuk gjendet në farmaci apo dyqane për momentin.

Mëso më tepër rreth kremit

Vlerësimet dhe eksperienca e klientëve

Vlerësimet për Bioxelan janë shumë pozitive; gratë e çmojnë shumë nëpër diskutime. Prandaj ne e rekomandojmë për ta provuar.

Vlerësimet

Bioxelan Skin Renewal Excellence
4.9 Totali
Pro
 • mund të përdoret në çdo moshë
 • funksionon në të gjitha llojet e lëkurës
 • është e rekomanduar nga mijëra klientë që janë të kënaqur
 • rezultatet janë të dukshme
 • përdoret edhe në sallonet estetike luksoze
Kundër
 • për t’u siguruar për rezultatet e përmendura më sipër, ju duhet të blini vetëm produktin origjinal. Porositeni kremin vetëm te agjentët e certifikuar të shitjes, për të shmangur çdo zhgënjim.
Cilësia
Efekti
Aplikimi
Çmimi

9 Replies to “Bioxelan Skin Renewal Excellence

 1. Pershendetje,
  Jame e interesuar per produktin tuaj Bioxelan Skin Renewal Exellence mirpo nuk po mundem te beje porosin permes faqes se internetit.
  Shpresoje te me kontaktoni qe te mundum te beje porosine.

 2. Pershendetje jam Nafie Hykaj nga Tropoja e rrethit B.Curr.Kam disa rrudha ne balle dhe doja te porosisja nje krem te tille. A mund te ma dergoni cmimin me mesazh ju lutem?

 3. Pershendetje,per produktin bioxelan kam lexuar ne Google por nuk di si ta porosis sepse nese është ashtu si shkruhet qdo femer do donte ta kishte gjithsesi edhe une por nuk po mundem ta porosis permes Internetit,ju lutem me kontaktoni permes kti imaili qe po ju shkruaj sepse me te vertete jam e interesuar ta kem,madje I kisha porositur me shum se nje pako kshtu qe do Isha e lumtur nese me ktheni pergjigje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.