Artrovex

Artrovex
5 (100%) 1 vote

ArtrovexArtriti është një sëmundje e vjetër sa vetë njerëzimi. Sot pacientët kanë mundësi të mëdha zgjedhjeje nga një gamë produktesh të testuara. Një prej tyre është xheli Artrovex, produkt që do të përshkruhet në më shumë detaje në këtë analizë. Në moshë të re, shqetësimet e kyçeve më së shumti tregojnë vetëm një lodhje të zakonshme, që mund të jetë shkaktuar nga një aktivitet fizik i tepruar dhe i shpeshtë. Në raste të tilla, është e nevojshme t’i japësh trupit kohën e mjaftueshme për t’u rikuperuar dhe dhimbja do të largohet vetë. Por, nëse shqetësimet nuk ikin për një kohë më të gjatë dhe juve ju dhembin kyçet pa ndonjë shkak të dukshëm dhe pa bërë ndonjë aktivitet fizik të veçantë, ju duhet të shqetësoheni. 

Gjej çmimin     Shfaq vlerësimet e përdoruesve të produktit

 

Shkak i zakonshëm për këto çrregullime janë problemet e sistemit lokomotivë, si osteoartriti ose artriti reumatoid, ndonëse artriti është konsideruar si shkaku më i shpeshtë. Megjithatë, dhimbja e kyçeve mund të jetë edhe një fenomen shoqërues i shqetësimeve që nuk janë të lidhura me sistemin lokomotivë. Një rast i tillë mund të jetë, për shembull, gripi i zakonshëm. Nëse shkaku i këtyre problemeve shëndetësore nuk është sforcimi fizik i trupit, dhimbja zakonisht shkon krah për krah me infeksionin që trupi po mundohet ta luftojë.

Dhimbja e kyçeve e shkaktuar nga sëmundjet mund të prekë edhe të rinjtë; nuk është e lidhur vetëm me moshën e thyer. Nuk përbën  përjashtim fakti që njerëzit rreth moshës 35 vjeç vuajnë prej saj. Sigurisht që dhimbja ndikon negativisht në cilësinë e përgjithshme të jetës së pacientit. Prandaj, mos e lini atë të fitojë dhe filloni të përdorni një mjekim që ka efekt- kremin Artrovex.

Çfarë të bëj për dhimbjen e kyçeve? Artrovex!

Pjesërisht ne mund ta qetësojmë edhe vetë dhimbjen e kyçeve. Përkujdesja bazike është zvogëlimi i ngarkesës së kyçeve, që do të thotë se pacienti duhet të përpiqet të rregullojë peshën e tij/saj në një nivel optimal. I rëndësishëm është një aktivitet fizik që ndihmon në rënien në peshë dhe, në të njëjtën kohë, nuk e sforcon shumë sistemin muskuloskeletal. Në kohën tonë të lirë ne duhet t’i ushtrojmë të tilla sporte, si noti, çiklizmi, ecja, po ashtu edhe spining (pedalimi) është i përshtatshëm.

Ushqyerja e përshtatshme për kyçet e rënduara duhet të shoqërojë edhe përpjekjet për të rënë në peshë dhe furnizimin e duhur për të gjithë organizmin. Për të funksionuar siç duhet, kyçet kanë nevojë më së shumti për kolagjen, vitaminë C e D, kalcium dhe magnez. Aftësia për të rigjeneruar indet kërcore është shumë e kufizuar, prandaj ne duhet ta ndihmojmë atë deri në njëfarë mase. Kremi Artrovex bën pjesë te këto produkte ndihmëse. Njerëzit që vuajnë nga dhimbja e kyçeve dhe gjithë sistemi lokomotivë kanë eksperiencën më të mirë me këtë krem, ai funksionon gjithashtu edhe si parandalues.

Përbërja e xhelit Artrovex

Artrovex – një mënyrë natyrale për t’i dhënë trupit substancat e duhura për ushqyerjen e tij, gjithashtu një element çelës për lëvizjet pa dhimbje të kyçeve tuaja. Xheli Artrovex është i krijuar nga kombinimi i disa përbërësve mjekësorë. Së pari, këto janë Symphytum officinale (Kufilma) dhe vaji i peshkaqenit.

Vaji i peshkaqenit

Forcon imunitetin, ka efekte antiinflamatore dhe ndihmon për një imunitet më të mirë. Këto efekte vijnë nga përmbajtja e lartë e alkoksiglicerideve, që sigurojnë rigjenerimin e leukocitit.

Symphytum officinale

Është një bimë mjekësore tradicionale, efektet e së cilës për kyçet janë të njohura në mjekësinë popullore prej shekujsh. Ajo mund të zbusë në mënyrë efektive simptomat e reumatizmit, të lehtësojë dhimbjen që shkaktohet nga ënjtja e kyçeve dhe gjithashtu ndihmon në çrregullimet e qarkullimit të gjakut dhe dëmtimet e disqeve.

Këto dy përbërës krejtësisht natyralë plotësohen me ekstraktin e propolisit, që njihet për efektet e tij antiinflamtore.

Artrovex përmban gjithashtu glukosaminë dhe sulfat kondroitin, që në fakt janë blloqe ndërtimi të kërcit të kyçeve. Kamfuri mundëson qetësim efektiv në raste të dhimbjeve.

Artrovex duhet të jetë në çdo shtëpi, për arsyet si më poshtë:

  • ndihmon në lehtësimin e dhimbjes dhe ënjtjes së kyçeve dhe rrit lëvizshmërinë e tyre;
  • ndihmon në reduktimin e inflamacionit;
  • kontribuon në rregullimin e kërcit të dëmtuar.

Përdorimi i kremit Artrovex

Artrovex është një krem që duhet të përdoret në sasi të vogla, duke e aplikuar mbi zonat e prekura. Përhapet mirë, nuk ngjit dhe nuk lë shtresë yndyre në lëkurë. Përthithet pothuajse menjëherë nga lëkura dhe nuk lë pas asnjë shenja në rroba. Kremi duhet të përdoret çdo ditë, me një frekuencë dy ose tri herë në ditë, në varësi të problemit shëndetësor. Përdorimi i rregullt është shumë i rëndësishëm; rezultatet e para duhet të shihen pas rreth dhjetë ditëve nga i gjithë trajtimi. Kremi është i përshtatshëm edhe për përdorim afatgjatë; ekspertët e rekomandojnë si për burrat, edhe për gratë e çdo moshe.

Në sajë të përbërjes së tij, kremi tolerohet shumë mirë; ai nuk shkakton asnjë reaksion anësor të padëshiruar ose irritim lëkure. Ai gjithashtu mund të përdoret në kombinim me ilaçet apo mjekimet e zakonshme. Përgjithësisht rekomandohet përdorimi i produktit për të paktën një muaj. Nëse simptomat vijojnë edhe më tej (lëvizshmëri e kufizuar, dhimbje, skuqje), informoni menjëherë mjekun tuaj për këtë gjë.

Bëj çfarë ke qejf. Ndihu i lirë.

Shumë njerëz vuajnë nga dhimbjet e kyçeve dhe kërkojnë mënyra për t’u lehtësuar nga to. Artrovex është një ndihmë efektive dhe një mundësi për të rifilluar aktivitetet tuaja të preferuara, pa u kufizuar. Rezultatet e shkëlqyera të këtij produkti mbështeten nga reagimet e panumërta pozitive që gjenden në internet.

Ku ta porosis? Vetëm te tregtuesit e autorizuar!

Për shkak të përbërjes së tij unike, është e nevojshme që produkti të porositet ekskluzivisht nga faqet zyrtare të shitësit të autorizuar (shiko linkun në fund të artikullit). Nëse e blini në vende të tjera, ju s’mund të jeni të sigurt që produkti nuk është i falsifikuar. Aktualisht xheli nuk gjendet në farmaci dhe dyqane të zakonshme.

Vlerësimet dhe eksperienca e klientëve

Ashtu si për çdo produkt natyral, edhe për këtë xhel ne mund të gjejmë si vlerësime pozitive, ashtu edhe negative. Ky produkt është i rekomanduar nga disa ekspertë. Shumica e klientëve praktikisht e lavdërojnë kremin; rezultatet janë vënë re që pas disa javëve nga nisja e përdorimit.

Vlerësimet

Artrovex
4.9 Totali
Pro
  • përbërje natyrale
  • I lehtë për t’u përdorur
  • efekte të shpejta
Kundër
  • mund të blihet vetëm në internet
Cilësia
Efekti
Aplikimi
Çmimi

Shfaq më shumë vlerësime     Shko tek uebsajti zyrtar i shitësit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.