ArthroNEO

ArthroNEO
Rate this post

ArthroNEOSistemi ynë muskulo-skeletor është i ekspozuar ndaj një presioni shumë të madh çdo ditë. Dhe nuk është çudi që kyçet tona vuajnë dhe mund të fillojnë të dhembin. Ka një sërë produktesh në treg, të krijuara për të forcuar kyçet, qetësuar dhimbjen dhe për të përmirësuar lëvizjen. Por jo të gjithë janë efektivë. Për më tepër, çdo person është i ndryshëm dhe secilit prej nesh i duhet trajtim i ndryshëm. Ne kemi gjetur sprajin ArthroNEO- një produkt që ndihmon nyjet. Prodhuesi premton 100% kënaqësi të garantuar dhe rezultate të shkëlqyera. A është e vërtetë kjo, apo thjesht një mashtrim tjetër. Le ta përshkruajmë këtë produkt në më shumë detaje.

 

Çfarë është artriti reumatoid?

Në ditët e sotme ne mund ta ndeshim këtë term gjithnjë e më shpesh. Është një sëmundje inflamatore autoimune, që prek më së shumti kyçet. Megjithatë, ai mund të prekë edhe organet e tjera të trupit. Artriti reumatoid nuk mund të shërohet plotësisht sot për sot. Gjithsesi, ka një mori medikamentesh dhe kremrash që mund të qetësojnë simptomat dhe të japin të paktën njëfarë lehtësimi.

Një produkt i ri ka hyrë në treg- një spraj kundër artritit, i quajtur ArthroNEO, i cili vjen nga SHBA-të. Ky produkt përmban përbërës natyralë që janë krijuar për të lehtësuar dhimbjen, stabilizuar dhe forcuar kyçet – duke parandaluar kështu ndryshimet degjenerative.

Cilat janë efektet kryesore të këtij produkti?

Spraji ArthroNEO ndihmon duke rregulluar lëvizshmërinë e kyçeve dhe duke reduktuar dhimbjen. Është një produkt-risi, një lançim i kohëve më të fundit.

Ai përmban një element që stimulon prodhimin e kolagjenit në trup. Bëhet fjalë për një proteinë vitale, e cila rigjeneron indet lidhore të prirura për t’u dobësuar.

Një tjetër efekt i rëndësishëm është ruajtja e kalciumit në trup. Me kalimin e viteve, ndodh një ulje graduale e densitetit të kockave. Ky produkt përdor kalciumin për të forcuar kyçet, ligamentet dhe shpinën.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, prodhuesi shprehet se ArthroNEO funksionon si një parandalues i madh, edhe nëse ju nuk keni vështirësi apo shqetësim.

Nga se përbëhet ArthroNEO?

Misteri më i madh i këtij produkti është i fshehur në përbërjen e tij që është krejtësisht natyrale. Le t’i specifikojmë në detaje elementët veç e veç.

Arnika e maleve

Është një nga ilaçet më të famshme homeopatike. Kjo bimë ka një pozicion mbizotërues në mjekësinë holistike. Efektet e saj janë të provuara për dëmtime dhe shembje të ndryshme. Arnika është e pasur në mangan, një oligeoelement që ndihmon për t’i bërë kockat tona të shëndetshme dhe përshpejton shërimin e dëmtimeve.

Vaji i kastorit                       

Është gjerësisht i përdorur në kozmetikë. Hidraton lëkurën, flokët dhe thonjtë. Ai gjithashtu ka efekte kurative dhe është përdorur si një ndër ilaçet natyrale për trajtimin e artritit. Përzierjet që përmban ky vaj kanë efekte të ngjashme si steroidet; ato janë të përdorura për të parandaluar inflamacionin. Vaji i kastorit është përdorur për të trajtuar ënjtjet dhe muskujt e ngurtësuar.

Livandoja

Lulja e livandos nuk është vetëm e bukur, por edhe një bimë shumë e dobishme. Vaji i livandos është shumë kompleks; ai përbëhet nga më shumë se 150 substanca. Kur masazhohet në lëkurë, absorbohet shumë shpejt dhe mund të gjendet në gjak për 5 minuta. Pra, efekti është shumë i shpejtë, së jashtmi dhe së brendshmi. Që nga kohët antike është përdorur për të lehtësuar tretjen, për një gjumë më të mirë dhe kundër depresionit. Vaji i livandos lufton mikrobet. Ai forcon kyçet dhe vepron kundër inflamacionit.

Kamfuri

Kamfuri është një substancë solide e nxjerrë nga pema e kamurit. Është një substancë pa ngjyrë me një aromë të fortë, që ka efekte medicinale dhe përmban një gamë të gjerë terpenësh. Është përdorur shpesh në trajtimet e proceseve inflamatore të shoqëruara me dhimbje dhe ënjtje. Ai relakson muskujt dhe ndihmon në problemet reumatike.

Si ta përdorim?

Është një produkt natyral i lehtë në përdorim. Ju lutemi, tundeni mirë para përdorimit. Më pas mbajeni sprajin 15 cm nga pjesa ku do ta hidhni dhe shtypeni 2-3 herë. Lajini mirë duart, para dhe pas përdorimit. Prodhuesi rekomandon përdorimin të paktën 3 herë në ditë.

Si ta porosisim?

ArthroNEO mund të porositet ekskluzivisht nëpërmjet uebsajtit të prodhuesit. Dërgesa (shipping) është falas; pagesa në cash gjatë marrjes. Prodhuesi garanton cilësinë, përndryshe paratë do të rimbursohen. Produkti është i certifikuar. Aktualisht nuk gjendet nëpër farmaci.

Vlerësimet dhe opinionet e përdoruesve

Duke qenë se produkti është lançuar së fundmi, ne nuk kemi gjetur shumë vlerësime. Më shumë informacion dhe eksperienca me sprajin ArthroNEO mund të gjenden në grupe diskutimesh. Përgjithësisht, produkti lavdërohet nga ata që e kanë përdorur.

Vlerësimet

ArthroNEO
4.9 Totali
Pro
  • përdorim i lehtë
  • s’ka efekte anësore
  • pa kimikate
  • produkti ka certifikatë cilësie
Kundër
  • çmimi relativisht i lartë
  • mund të porositet vetëm nëpërmjet uebsajtit të prodhuesit
Cilësia
Efekti
Aplikimi
Çmimi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.